Üdvözöljük a PTE Egészségtudományi Kar emelt szintű, online Érettségi Felkészítő Tanfolyamán.
A 2020. évi felsőoktatási felvételi eljárás során bevezetett emelt szintű érettségi bemeneti követelmény, tapasztalataink szerint csökkentette a felvételizők jelentkezési kedvét, különösen a levelező képzések vonatkozásában. Ezért is tartottuk fontosnak, hogy a közel 10 éve zajló érettségi felkészítő tanfolyamunkat a távoktatási igényekhez igazítva, megújultan és továbbra is térítésmentesen indítsuk el, segítve azokat is, akik munka mellett szeretnének felkészülni az emelt szintű érettségire.
Tanfolyamainkat elsősorban karunk képzéseire jelentkezőknek szervezzük, de szeretettel várunk minden tanulni vágyót!
A tanfolyamot biológia és egészségügyi alapismeretek tantárgyakból indítjuk, 20 héten át, online konzultációs órákra történő bejelentkezési lehetőséggel, ahol a tananyagok élőben átbeszélhetőek az oktatókkal.
A tananyagok és a tárgyi tudást mérő online tesztek hétről-hétre elérhetőek lesznek a tanfolyam weboldalán, így mindenki a saját tempójában tud haladni az egyes témakörökkel. Célunk, hogy ne csak kedvet hozzunk a folyamatos otthoni készüléshez, de tapasztalt oktatóink támogatásával megkönnyítsük a felkészülést és hozzásegítsük Önöket a sikeres érettségi vizsgához.
Kaposváron születtem 1977-ben. A gimnáziumi érettségi után a Pécsi Tudományegyetem Természettudományi karán végeztem biológia-környezettan szakos középiskolai tanárként. Jelentős időt töltöttem a gyógyszeriparban és a versenyszférában, ezután pedig a közoktatásban, ahol számtalan bizonyítékát láttam annak, hogy a folyamatos tanulás és fejlődés elengedhetetlen. Folyamatosan új célokat tűzök ki magamnak, ezért jelenlegi munkám mellett a Pécsi Tudományegyetem Egészségtudományi Kar Doktori Iskolájában vagyok harmadéves doktorandusz.
Eredetileg diagnosztikai képalkotóként végeztem a PTE ETK Kaposvári Képzési Központjában. Dolgoztam a Kaposvári Egyetemen, az Országos Onkológiai Intézetben Budapesten, voltam CT részlegvezető Szigetváron, majd a PTE KK Onkoterápiás Intézetében gyakorlatvezető is. Oktatással főállásban 6 éve foglalkozok a PTE SZESZI kötelékében, és az eredeti szakmámból kifolyólag a radiográfia, a CT képalkotás, az anatómia, a mikrobiológia és a kórtan áll hozzám legközelebb. Pár éve az PTE ETK Egészségügyi tanár Msc. szakát is elvégeztem. Szenvedélyem az orvosi képfeldolgozás, és az orvosi 3D vizualizáció, aminek fejlesztésére, kutatására, oktatására 5 éve tudományos társaságot is alapítottunk RAKET néven. Hiszek benne, hogy a képalkotás, és a képfeldolgozás, mint lehetőség az emberi test belső szerveinek a megjelenítésére és megismerésére, forradalmasítani fogja a jövő orvostudományát. Fontosnak tartom a terület szakembereinek a kinevelését is a jövő számára, és a tehetséggondozást, amihez pár éve szakkör formájában kis kutatócsoportot is létrehoztam. A csoporton belül egyszerre tanulunk, kutatunk és tudományt fejlesztünk. Informatikai érdeklődésemből adódóan rendkívül érdekelnek a oktatás digitális megoldásai is, amit a felkészítő alatt is megpróbálok kamatoztatni. Fontosnak tartom az ismeretátadás mellett az összefüggések megértését is, és a diákok folyamatos támogatását a tanulási folyamatban. Egészségügyi alapismeretek (anatómia, mikrobiológia, járványtan, kórtan, kommunikáció, pszichológia)
Az egészségügyben dolgoztam harminc évet, eközben folyamatosan fejlesztettem tudásomat, hiszen ebben a szakmában nagyon fontos az élethosszig való tanulás. Eközben is oktattam tanulókat, hol elméleti téren, máskor gyakorlatban. Jelenleg csak oktatással foglalkozom, közben folyamatosan aktualizálom a gyakorlati ismereteimet is. Minden évben készítek fel tanulókat szakmai vizsgára.
Negyedik éve veszek részt iskolarendszerű oktatásban, ezt megelőzően 20 évig a betegellátás területén dolgoztam. Magánemberként is, egészségügyi szakdolgozóként, valamint szakmai tanárként is azt vallom, hogy a napjainkban megfigyelhető multikulturális élet értékeinek ismerete párbeszédet és kölcsönös megértést teremt/teremthet. A XX. század nagy kihívásainak való megfelelés kulcszáloga az egész életen át tartó tanulás (life long learning).
Jelenleg is tanulmányokat folytatok a PTE ETK Egészségügyi Tanár szakán. Szakmai vizsgákra folyamatosan készítek fel tanulókat.>
2006-ban végeztem a Semmelweis Egyetem Egészségügyi Főiskolai Karán diplomás ápolóként. 2015-ben a Pécsi Tudományegyetem Egészségtudományi Karán gyakorlati szakoktató oklevelet szereztem. Betegágy melletti szakmai tapasztalatomat 1996-ban a Fővárosi Önkormányzat, Uzsoki utcai Kórházának Központi Intenzív Osztályán, ezt követően sürgősségi, idegsebészeti intenzív posztoperatív időszakban lévő betegek ápolása és ellátása, majd kardiológiai intenzív betegápolás és ellátás területén szereztem. A járóbeteg szakellátásban neurológiai és fül-orr-gégészeti betegek ellátásában és gondozásában vettem részt. 2012-től a Pécsi Tudományegyetem Klinikai Központ II. Belgyógyászati Klinika és Nephrológiai Centrumban az ápolási feladatok mellett oktatással is foglalkoztam: ápolástan és belgyógyászati szakápolástan gyakorlatot tartottam ápoló, szakápoló, BSc ápoló és orvostanhallgatóknak magyar és angol nyelven. Jelenlegi munkahelyem: PTE Szociális és Egészségügyi Technikum és Szakképző iskola, ahol 4. éve készítem fel az iskolánkból továbbtanulni készülő tanulókat, emelt színtű egészségügyi ismeretekből, emellett az elmúlt 4 évben részt vettem a PTE ETK online érettségi felkészítőjén is.