ÚJDONSÁG 2021-től Pécsett!
Tudod mi az a TAJ kártya? Egészen biztos, hogy Neked is van, e nélkül ugyanis nem mehetnél orvoshoz, vagy nem kapnál támogatott áron gyógyszert a patikában. Az egészségbiztosítási rendszer felépítése a hétköznapi ember számára rejtélyes és bonyolult - és akik ebben a bonyolult rendszerben biztosan eligazodnak azok az egészségbiztosítási szakemberek. Számukra a szakterületükön végbemenő reformok izgalmas kihívást jelentenek. De mivel is foglalkoznak ők? Az egészségügyben a kontrolling rendszer kiépítésében, működtetésében kapnak jelentős szerepet. Az egészségügy finanszírozásának menedzselése, ügyintézése, és finanszírozási stratégiájának kidolgozása az egészségbiztosítási szakember elsődleges feladata. Ha érdekel a közgazdaságtan, a jogtudomány és az informatika, akkor ez a Te hivatásod!
A felvételi tárgyak részletes információinak megtekintéséhez kérem, látogasson el a felvételi tárgyak aloldalunkra!
Képzési terület: orvos- és egészségtudomány
Képzési forma, munkarend: alapképzés (BSc) nappali és levelező munkarend
Képzési idő: 7 félév
Az összegyűjtendő kreditek száma: 210 kredit
Szakképzettség megnevezése: egészségügyi szervező
Költségtérítési díj: 300.000 Ft/félév (mindkét munkarend esetében)
Képzés helye: levelező: Zalaegerszeg
Két terület érdekel az egészségügy és a számok, pénzügy. Sokáig gondolkoztam melyik úton induljak. Rájöttem, hogy a 2 utat össze is tudom illeszteni.
Figyelem! Nem biztosítási ügynököket képzünk! Az oklevél birtokában képes leszel az egészségügy és a humánbiztosítás bármely területén munkát végezni. Elhelyezkedni nemcsak az állami társadalombiztosítási igazgatóságoknál lehet, hanem a humánbiztosítási területen magáncégeknél is, pl.: egészség-, nyugdíjbiztosítás, magán-, önkéntes- és üzleti biztosítók, az egészségügyben a finanszírozással, kontrollinggal kapcsolatos területeken. Ha kedvet kapsz a kutatáshoz, oktatáshoz, vár az egészségügyi menedzser mesterszak és ha vonz a tudományos pálya, a doktori iskolánkban PhD fokozatot is szerezhetsz.
Az egészség- és társadalomtudományi alapozást követően szakmai tárgyak várnak. A szakirány gerincét a gazdasági és informatikai tárgyak adják (pl.: matematika, egészségügyi informatika, egészség-gazdaságtan, jog, pénzbeli egészségbiztosítási ellátások). A képzés során általad választott gyakorlati helyen (klinika, kórház, TB intézmény) lehetőséged nyílik megszerzett ismereteidet élesben is kipróbálni.